Metoda PILATES a já

S PILATES jsem se poprvé setkala v roce 2006 v Itálii.

Tamní sportovní centra toto cvičení nabízela jako naprostý hit a zájem o něj byl veliký. Přestože mne tento systém také velmi bavil, neustálý boj o místo v tělocvičně mne odrazoval čím dál více. Možná i právě proto se nyní více soustřeďuji na menší skupinky lidí, kdy mám prostor se každému individuálně věnovat. Rozdíly vnímám nejen já, ale i lidé, kteří přijdou z velkých tělocvičen.

Ještě v Itálii jsem hledala varianty, jak pokračovat ve cvičení. Objevila jsem DVD o Pilates, které vydala paní Renata Sabongui, první lektorka v Evropě s titulem Pilates Instruktor, která se učila přímo od Pilatových pokračovatelů. Ta mi objednané DVD poslala, a já mohla cvičit prakticky kdykoliv a kdekoliv :-)

Po narození mých dětí času i energie na cvičení ubývalo. Čím méně jsem cvičila, tím více se ozývalo moje tělo - přibývaly bolesti zad a kyčlí, rozestouplé břišní svaly, povolené bříško... hádáte správně - od toho všeho mi pomohl systém PILATES.

Když začal pociťovat pozitivní výsledky této metody i můj partner, který se nechal zlákat, začali jsme cvičit i s našimi dětmi. Ty najednou začaly být více koncentrované, lépe koordinovaly pohyby těla a hlavně přestaly být tak často nemocné.

Zjistila jsem, že představování principů PILATES lidem v mém okolí mne velice baví a těší mne vidět jejich pozitivní výsledky a radost z pohybu.

Začala jsem tedy vyhledávat kurzy pro lektory PILATES. Chtěla jsem komplexní a dlouhodobý kurz, který nesliboval certifikát za jeden víkend, ale kurz, který by mi poskytnul kompletní metodiku tohoto systému. Ano, samozřejmě vyhrál kurz PILATES academy, pod záštitou Mgr. Renaty Sabongui.

Další skvělou mentorkou je pro mě lektorka Pilates Věra Veitová (https://veitova.cz/o-mne/). Ona mi také pomohla se rozpomenout, proč je pro mě Pilates tak důležitý. 

Bc. Kristýna Mátlová BA (Hons.)

Vzdělání a kurzy


Instruktor pohybové metody Pilates Level I + II, MAT I - III 

a Ron Fletcher Towelwork

Workshop REFORMER 

Workshop MALÉ POMŮCKY - práce s Pilates kruhem (Magic circle), Foam Roller, Thera-band

Workshop s přední americkou pohybovou terapeutkou Ellyne Skove v oblasti vývojových pohybů a dynamické anatomie.

Seminář s prof. PaeDr. Pavlem Kolářem, PhD. 

titul Bc. Ekonomika a management

titul BA Marketing and management

Kurz Patandžali jógy

Zájmy

Čtení knih, tanec, lyžování, plavání a "nicnedělání" :-)